Instruktor lyžování a snowboardingu

Lyžařská škola SK Ještěd hledá na zimu 2023/2024 instruktory lyžování a snowboardingu

Náplň práce
Nabízíme
Požadujeme

Kontakt

Zasílejte nám své životopisy a my se Vám v případě zájmu ozveme.

Kurzy, semináře

Nabízíme kurz “Instruktor sjezdového lyžování” ve dvou prodloužených víkendech: na Severáku v Jizerských horách. V případě, že nebudou dostatečné sněhové podmínky, kurz se přesune na možný nejbližší termín.

Kurz je určen pro instruktory se zájmem o učení v naší LŠ

Obecné informace o kurzu, který pořádáme každoročně před sezonou – Před sezónou uspořádá metodická komise LŠ kurz pro začínající instruktory lyžování – “Instruktor sjezdového lyžování”. Kurz proběhne na prvním sněhu, předpokládáme před Vánoci.

Plánovaný termín: 8.12. – 10.12.2023, 15.12. – 17.12.2023

Cena kurzu je 5 000,- Kč (v závislosti na aktuální ceně jízdného) a jedná se o dva prodloužené víkendy po sobě – pátek ráno až neděle večer. Podmínkou je dostatečná sněhová pokrývka. Přihlášeným zájemcům dáme vědět týden předem po napadnutí sněhu. V případě zájmu nás kontaktujte na: sukupova@lyzarskaskola.cz

Kurz je praktický i teoretický. S sebou úplná lyžařská výbava, psací potřeby. Součástí kurzu není ubytování. Lze řešit individuálně.

V případě odučených 50 hodin v Lyžařské škole SK Ještěd se kurzovné vrací zpět!!!!

Vyučovací metody

Uplatnění závisí na věku.
od 3 let – navykání – cvičitel v roli “lyžařské tety”,
od 6 let – hra – cvičitel “náčelník”,
od 10 let – nácvik – cvičitel rádce,
od 13 let – výcvik a trénink – trenér,
od 20 let a dále – závislé na motivaci, cílech, technické a kondiční úrovni (tady rozhodně neplatí pořekadlo, že “….starýho psa novým kouskům nenaučíš”…)

Vyučovací zásady

Přiměřenost a individ. přístup. Věkové stupně. Výukové stupně (hrubé, jemné, vzorné provedení). Od známého k neznámému, od snadného k obtížnému. Trvanlivost. Opakování. Cílevědomost, komunikace, aktivita, motivace. Žáka zajímá především, jak o něho učitel pečuje. Dobré lekce končí zjevným výsledkem.

Organizace výuky

Kontrola vybavení. Rozcvičení. Jízda na vleku a na lanovce. Volba terénu, sněhu. stopy. Organizace družstva. Intenzita výuky. Obsah cvičební lekce.

Výuka dětí

Každé dítě, i když není právě nejšikovnější, má právo na účast ve sportovní činnosti. Nejdůležitější není výkon, ale účast a radost. Děti mají právo na dobré a pro věc zaujaté cvičitele. I ti nejslabší mají právo na povzbuzení. Činnost je třeba organizovat tak, aby každé dítě  mohlo být za něco pochváleno. Zdatnější děti je třeba vést, aby respektovaly i méně fyzicky zdatné a aby se jim v žádném případě neposmívaly.nika nejvíce oblíbená…

Výuka "starších" - Šetrná technika

Šetrná technika sjíždění” je programem výuky pro lyžaře, jejichž kondiční a zdravotní stav již vyžaduje určité ohledy. Tento program sa týká například kondičně netrénovaných občanů, seniorů, ale i žáků s vadami kloubů dolních končetin a páteře, navrátilců k lyžování po úrazech a sportovců s koronárními problémy. 
Zásady šetrné techniky je možno shrnout:
– šetřit pohybový aparát lyžaře. Nepřetěžovat klouby pohyby do krajních poloh nebo krajními polohami. Omezit zatěžování kolena a páteře při otáčení a při tlaku.
– pohyby provádět hospodárně. Měkce přecházet z pohybu do pohybu.
V praxi se ukazuje, že u značného množství dospělých žáků lyžařských škol je šetrná technika nejvíce oblíbená…