Alpské disciplíny

VIZE ODDÍLU

Jaké máme cíle?

Mladé lyžaře vedeme k celoživotnímu vztahu ke sjezdovému lyžování, objevujeme a rozvíjíme jejich soutěživost a schopnost zapojit se do sportovního kolektivu. Mladé sportovce naučíme tak dobře lyžovat, že se jim otevřou dveře pro přípravu k vrcholovému sjezdového lyžování nebo budou mít výbornou průpravu pro vyniknutí v jiných sportovních disciplínách.

Jak trénujeme?

Sportovní aktivity našich oddílů nejsou omezeny pouze na zimní období, ale průběžně probíhají celý rok. Mimo hlavní zimní sezónu se zaměřujeme na doplňkové sporty sjezdového lyžování, zejména na kondiční vyjížďky na kolách anebo kolečkových bruslích a gymnastické tréninky ve specializované gymnastické hale (GYM-LIB). Kromě krátkých pravidelných tréninků organizujeme vícedenní soustředění, zaměřené na posílení kondice a zdokonalení celkové fyzické obratnosti.

Před zimní sezónou každý rok pořádáme několik týdenních soustředění na zahraničních ledovcích, během zimní sezóny trénujeme zejména na pro veřejnost uzavřené sjezdovce (F10) v areálu sportovního střediska Ještěd, mimo návštěvnickou špičku využíváme novou sjezdovku Skalka. Družstva všech věkových kategorií se účastní závodů všech úrovní, od místních závodů pro mladší přípravku až po Mistrovství republiky mužů a žen.

Kdy začít?

Děti u nás mohou začít lyžovat již od 5 let. Předpokladem jsou však základní lyžařské dovednosti, zejména samostatná jízda na vleku. Nejsme lyžařská škola, ale oddíl zaměřený na sportovní a závodní lyžování.

Co bude vaše dítě potřebovat?

Mimo zimní sezónu hlavně vhodné kolo, kolečkové brusle a dobré outdoorové oblečení. Vybavení pro zimní sezónu začíná oddílovým oblečením, před pořízením lyží, lyžáků, ochranné přilby, pláštěnky a bederního pásu je vhodné vše předem konzultovat s trenéry družstev, kteří vám doporučí vybavení "na míru" a jsou schopni věci i objednat přímo v zahraničních velkoobchodních skladech.

Manažerka oddílu

+420 604 443 724

Máte dotaz nebo nějaký problém který potřebujete vyřešit? Neváhejte nás kontaktovat.