Loučení s létem ve skiareálu Ještěd 10.9.2022 od 10:00

LOUČENÍ S LÉTEM ve skiareálu Ještěd 

Závody v suchém slalomu, hledání „Skrytých příběhů“ v rámci naučných stezek, jízda na tříkolkách po sjezdovce, ukázky první pomoci Horské služby a spoustu zábavy a sportovních aktivit pro děti i dospělé nabídne celodenní akce LOUČENÍ S LÉTEM,

10. září 2022 Skiareál Ještěd, ve spolupráci s SKJ a Horskou službou. Vstupné je zdarma!

SK Ještěd má připraveno řadu sportovních aktivit pro děti i dospělé . Alpské disciplíny organizují premiéru závodu v suchém slalomu (běh v branách s holemi), s lyžařskými akrobaty si můžete zaskákat na trampolíně a jako jeden z nejstarších zimních sportů na Ještědu vám svůj stroj představí skibobisté. Pokud vás některá z aktivit osloví, můžete sebe či své ratolesti rovnou přihlásit do jednotlivých oddílů.

Alpské lyžování

je sice zimní sport, ale závodníci pilně trénují po celý rok. Využívají zejména alpské ledovce, starší také evropské “Snow” haly. Důležitá je i kondiční příprava, kterou lyžaři absolvují celé léto. Jezdí na kole, bruslích, posilují a občas vyzkouší i vodní lyžování. Děti mají super partu a zažívají spoustu zábavy a dobrodružství. 

Malí závodníci jezdí jen obří slalom. Žáci si přidají už i slalom a super G, kde v ČR jednoznačně kraluje Ester Ledecká. Vyrovnat se světové špičce není vůbec jednoduché, ale Ester je zdárným příkladem, že i české lyžování se ve světě neztratí. 

Na Ještědu má lyžování svou dlouholetou tradici, SK Ještěd vychoval několik dobrých závodníků a má i známe trenéry, např. Lucii Hrstkovou-Pěšánovou, olympijskou účastnici.

 

Skiboby

jsou zimním sportem provozovaným na sjezdových a slalomových tratích. Závodí se ve sjezdu, Obří slalom, Super G a slalom. Každá trať je vytyčena brankami v rozmezí 4 – 8 m. Ve všech disciplínách jezdí muži i ženy. Používané skiboby jsu společné pro všechny disciplíny, odlišné je jen použití lyží skibobu.Historie oddílu skibobistů Ještědu Liberec sahá do šedesátých let minulého století a je protkána celou řadou mezinárodních úspěchů mezi něž patří mistr Evropi Jiří Moulis a třeba z žen Alena Hanousková a řada dalších. Přijďte se podívat na náš skibob a dovíte se o netradičním způsobu sjíždění kopců něco více.

Akrobatické  lyžování

Nejedná se pouze o zimní sport. Příprava sportovců probíhá celý rok a je rozdělena na přípravu fyzickou, gymnastickou, lyžařskou a specializovanou. Než se v zimě postavíme na start boulé tratě, která je 200 metrů dlouhá a obsahuje dva skoky, je potřeba se dokonale připravit.

Než například můžete skákat salta na lyžích, tak projdete gymnastickou přípravu, pak začneme skákat na trampolíně, což si můžete vyzkoušet dnes tady. Potom si obléknete neoprén a lyže a natrénujete skoky do vody například v AcrobatParku Aleše Valenty, kde SK Ještěd pořádal na konci prázdnin závody ve skocích. Ano, opravdu se s lyžemi skáče do vody. Jestliže naskáčete desítky úspěšných skoků, můžete začít skákat na sněhu. 

Další aktivity na kopci

Odpoledne zpestří i horská služba, která představí svou záchrannou techniku, nebudou chybět ani soutěže a kvízy ze zdravovědy, přírodovědy a místopisu, ukázky první pomoci.

Součástí LOUČENÍ S LÉTEM budou tři originální naučné stezky s názvem Skryté příběhy, díky kterým budete moct cestovat v čase a svůj rodinný výlet proměníte v neobyčejné dobrodružství. Nové poznávací trasy vás zavedou na Ještědský vysílač, do Ještědského pralesa a po stopách Ještědských čertovských kamenů. Za vyzkoušení určitě stojí i edukativně zábavné stezky plné úkolů, při kterých se dozvíte spoustu informací o regionu a výrobě lokálních firem.

Těšit se můžete i na oblíbené terénní tříkolky a bezpečnou dávku adrenalinu. Nejmenší návštěvníci mohou prověřit svou fyzickou kondici v rámci Kubíkovy zóny kde bude přichystána celá řada dovednostních atrakcí a spoustu dobrot. Těšte se na legendární Horalky, tradiční jahodovou zmrzlinu. Hokejisté z týmu Bílí tygři Liberec zase poskytnou zájemcům tréninkový počítač s virtuální realitou nebo třeba interaktivní desku pro manipulaci s hokejkou. K dispozici bude i Stiga hokej, ping pong a nebude chybět ani maskot týmu.

Do skiareálu Ještěd zavítají i zástupci Blueberry 3D print. Nenechte si tak ujít ukázku armád pro Warhammer 40.000 a Age of Sigmar a zkuste si vytvořit airbrushem svou vlastní figurku! Dále na Vás čeká laserové překvapení a třeba baťoh s pavučinami. Co si pod tím představit? To Vám neprozradíme, přijďte se podívat a pobavit, bude to stát opravdu zato.

K dispozici bude samozřejmě i Aprés-ski bar Nová Skalka s letní terasou.

Akce se koná na centrálním parkovišti Ski areálu Ještěd od 10 do 18 hodin a vstup je zdarma.