O nás

Víkendová lyžařská škola (zkráceně VLŠ) je lyžařský a snowboardový kurz, který sestává ze 7 dopoledních lekcí ve 4 po sobě jdoucích víkendech (8.1.2022 - 30.1.2022). Po ukončení výcviku (osmé dopoledne) pořádáme bonusový karneval. Na tento kurz se přihlásí každoročně více než 200 dětí, které zařazujeme do oddílů a družstev podle "výkonnosti" viz. níže nadpis Oddíly. 

 

 

Kdy

Kurz probíhá od začátku ledna vždy v sobotu a v neděli dopoledne a obsahuje 7 polodenních lekcí ve 4 po sobě jdoucích víkendech.

 

Přihlášení

Přihlášky přijímáme v listopadu a prosinci pro děti od cca 5-ti let. Učíme začátečníky, pokročilé i sportovní lyžování a snowboarding.

 

tel. 770 171 327 , e-mail: vikendova@lyzarskaskola.cz

 

Po ukončení kurzu pořádáme osmý den tradiční lyžařský karneval

Oddíly

Účastníky kurzu zařazujeme podle zdatnosti a sportovních dovedností do odpovídajících oddílů a družstev:

Oddíl A

Začátečníci ve věku od cca 5 let. Oddíl cvičí od prvních kroků na lyžích, chůzi na lyžích, obraty na místě, stabilitu na lyžích, základy pluhu, zastavení v pluhu a oblouky v pluhu. Oddíl cvičí na dětských lyžařských cvičištích na mírném svahu s využitím dětského vleku. Pokročilejší lyžaři přecházejí v průběhu výcviku na svah Bucharka. Po závěrečné lekci je pořádán karneval na Bucharce.

Oddíl B

Pokročilejší lyžaři, kteří zvládli základy v rozsahu výuky oddílu A. Od účastníků je postupně vyžadováno zvládnutí samostatné jízdy na vleku, samostatného pohybu na lyžích, sjíždění, základy pluhu a zatáčení v pluhu. Oddíl cvičí zatáčení v pluhu, pohyb na lyžích, oblouky s přívratem. Pokročilejší lyžaři přecházejí v průběhu výcviku na cvičiště Staré a Nové Pláně. Po závěrečné lekci je pořádán karneval na Bucharce.

ODDÍL C

Oddíl C je určen pro zdatné lyžaře, kteří se bez problémů pohybují na lyžích, jsou schopni absolvovat jízdu na vleku ve dvojici, sjíždět i hůře upravené terény. Oddíl cvičí oblouky s přívratem, snožné oblouky, pohyb v neupraveném terénu, základy carvingových oblouků, apod. Věkový limit je cca od 9. let. Po závěrečné lekci je pořádán karneval na Bucharce.

ODDÍL SL - SPORTOVNÍ LYŽOVÁNÍ

Oddíl SL je určen pro zdatné lyžaře, kteří bez problémů zvládli výcvik v oddílu C. Oddíl cvičí celou problematiku sjezdového lyžování. Z oddílu jsou vybíráni budoucí lyžařští instruktoři. Po závěrečné lekci je pořádán karneval na Bucharce.

ODDÍL SB - SNOWBOARD

Oddíl pro výuku snowboardu. Je určen pro začátečníky i pro pokročilé (upřesnění a doplnění techniky jízdy, zvládnutí různých terénů apod.)

ODDÍL SBS - SPORTOVNÍ SNOWBOARDING  

Je určen pro pokročilé jezdce, kteří chtějí stále zlepšovat techniku jízdy, skoky či jízdu volným terénem. Vhodné pro zájemce o kariéru instruktora snowboardingu.


Galerie 2020

Podívejte se na fotografie z výcviku Víkendové lyžařské školy SK Ještěd 2017! 

Výcvik VLŠ 1. a 2. lekce 

Výcvik VLŠ 3. a 4. lekce

Výcvik VLŠ 5. a 6. lekce 

Výcvik VLŠ 7. lekce

Karneval VLŠ