Kariéra

Instruktor lyžování a snowboardingu

Lyžařská škola SK Ještěd hledá na zimu 2021/2022 instruktory lyžování a snowboardingu v lyžařských střediscích Ještěd a Javorník
 
instruktori_inzerce.JPGNáplň práce:
 • individuální výuka lyžování či snowboardingu (1 klient)
 • skupinová výuka lyžování či snowboardingu (2 – 5 klientů)
  •  školy
  • kurzy v rámci jarních prázdnin 
Nabízíme:
 • odměna od 200,-/hod - 350,-/hod (dle zkušenosti, jazykových dovedností a množství odučených klientů)
 • flexibilní pracovní doba (sami si zvolíte, kolik hodin a jaké dny chcete učit)
 • možnost ubytování
 • využití skipasu ve chvílích volna
 • práce na čerstvém vzduchu
 • lyžařské kurzy akreditované MŠMT (Po 50 odučených hodin v LŠ Ještěd kurz proplácíme)
Požadujeme:
 • platná licence lyžování či snowboardingu
 • přátelský, trpělivý přístup (práce především s malými dětmi)
 • spolehlivost
 • dobré organizační schopnosti
 • dobré komunikační schopnosti v ČJ
 • komunikační dovednosti v cizím jazyce výhodou (AJ, NJ, RJ, PJ)
Své strukturované životopisy zasílejte na: 

Ing. Radka Pospíšilová.
mobil: +420 608 110 706
e-mail: pospisilova@lyzarskaskola.cz.

 

 

Administrativní pracovník 

Lyžařská škola SK Ještěd hledá na zimní sezónu 2021/2022 pracovníky/pracovnice do kanceláře lyžařské školy (kancelář Ještěd a Javorník).

 

Nabízíme:

 • odměna od 150,- Kč/hod. plus osobní ohodnocení, DPP
 • pracovní doba od 8:30 - 16:30, sami si volíte, jak často chcete pracovat, zda v týdnu či o víkendu

 • ​​​​​​možnost ubytování

Náplň práce:
 • vedení administrativy spojené s chodem lyžařské školy
 • práce na PC
 • přímý prodej služeb lyžařské školy
Požadujeme:
 • aktivní práce na PC (podmínkou znalost MS Office)
 • komunikační a organizační schopnosti
 • aktivní znalost AJ nebo NJ
 • přátelský a vstřícný přístup ke klientům
 • pečlivost
Své strukturované životopisy zasílejte na: 

Ing. Radka Pospíšilová.
mobil: +420 608 110 706
e-mail: pospisilova@lyzarskaskola.cz.

 

Kurzy, semináře

Plánujeme uspořádat kurz "Instruktor sjezdového lyžování" ve dvou prodloužených víkendech:  na Severáku v Jizerských horách. V případě, že nebudou dostatečné sněhové podmínky, kurz se přesune na možný nejbližší termín.

Kurz je určen pro instruktory se zájmem o učení v naší LŠ. V případě zájmu vyplňte přihlášku a postupujte podle pokynů v ní a níže.

Obecné informace o kurzu, který pořádáme každoročně před sezonou - Před sezónou uspořádá metodická komise  LŠ kurz pro začínající instruktory lyžování - "Instruktor sjezdového lyžování". Kurz proběhne na prvním sněhu, předpokládáme před Vánoci, na Bedřichově. 

Cena kurzu je 3 000,- Kč (v závislosti na aktuální ceně jízdného) a jedná se o dva prodloužené víkendy po sobě - pátek ráno až neděle večer. Podmínkou je dostatečná sněhová pokrývka. Jeden kurz probíhá po dva prodloužené víkendy - musí se absolvovat určený počet hodin. Přihlášeným zájemcům dáme vědět týden předem po napadnutí sněhu. Přihlášky posílejte na mail pospisilova@lyzarskaskola.cz 

Kurz je praktický i teoretický. S sebou úplná lyžařská výbava, psací potřeby. Součástí kurzu není ubytování. Lze řešit individuálně.

V případě odučených  50 hodin v Lyžařské škole SK Ještěd  se kurzovné vrací zpět!!!!

Přihláška na kurz ke stažení

Instruktor lyžování

Kdo je instruktor lyžování?

Instruktor lyžování je interní lyžařská kvalifikace používaná v jednotlivých oblastech jednotlivými sdruženími (SL ČR, školství, APUL, ČSLŠ apod.). Délka školení pro běh, sjíždění a zatáčení je v rozsahu 40-56 hodin (5 dnů) a byly doporučeny níže uvedené jednotné zkouškové požadavky. Toto osvědčení je určeno pouze pro "vnitřní potřeby" jednotlivých subjektů. Žadatel musí dovršit 18 let. Toto osvědčení neopravňuje k vydání Živnostenského listu. 

Zkouškové požadavky:
sjezd: oblouk v pluhu, oblouk z přívratu vyšší lyží (bez synchronizace pohybu dolních končetin s pohyby paží a s pícháním holí), snožný oblouk, základní oblouk, carvingový oblouk, metodický výstup, rozbor videa.
běh na lyžích: střídavý běh dvoudobý, soupažný běh jednodobý, oboustranné bruslení jednodobé, oboustranné bruslení dvoudobé se symetrickým pohybem paží, metodická výstup, rozbor videa.  

Cvičitel lyžování

Kdo je cvičitel lyžování?

Pro tuto kvalifikaci je předpoklad minimálně dvouleté praxe instruktora lyžování a rozsah a obsah výuky je stanoven na 210 hodin (lze započítávat školení "Instruktora lyžování").
Tato kvalifikace opravňuje k vydání Živnostenského listu.

Zkouškové požadavky:
sjezd: oblouk v pluhu, oblouk z přívratu vyšší lyží (se synchronizací pohybu dolních končetin s pohyby paží a s pícháním holí), střední snožní oblouk , střední základní oblouk, krátký snožný oblouk, oblouk s přidržením, střední carvingový oblouk, metodický výstup, rozbor videa.
běh na lyžích: střídavý běh dvoudobý, soupažný běh jednodobý, navazování jednotlivých způsobů klasické techniky běhu, oboustranné bruslení jednodobé, oboustranné bruslení dvoudobé se symetrickým a asymetrickým pohybem paží, metodický výstup, rozbor videa.

Učitel lyžování

Kdo je učitel lyžování?

Tato kvalifikace je určena pro absolventy specializačního studia lyžování na VŠ, členy lektorských sborů jednotlivých sdružení a akreditovaných zařízení. Vysoké školy tělovýchovného směru nebo s odborným studiem tělesné výchovy udělují tuto kvalifikaci samostatně dle dané specializace (odborně jako studium trenérů). Pro akreditovaná zařízení, pro členy lektorských sborů (cvičitelů lyžování s potřebnou 2letou praxí) bude tato kvalifikace udělována pouze při spolupráci s výše jmenovanými vysokými školami.
Kvalifikace opravňuje k vydání Živnostenského listu.

 

VYUČOVACÍ METODY

Uplatnění závisí na věku.
od 3 let - navykání - cvičitel v roli "lyžařské tety",
od 6 let - hra - cvičitel "náčelník",
od 10 let - nácvik - cvičitel rádce,
od 13 let - výcvik a trénink - trenér,
od 20 let a dále - závislé na motivaci, cílech, technické a kondiční úrovni (tady rozhodně neplatí pořekadlo, že "....starýho psa novým kouskům nenaučíš"...)

VYUČOVACÍ ZÁSADY

Přiměřenost a individ. přístup. Věkové stupně. Výukové stupně (hrubé, jemné, vzorné provedení). Od známého k neznámému, od snadného k obtížnému.
Trvanlivost. Opakování.
Cílevědomost, komunikace, aktivita, motivace. Žáka zajímá především, jak o něho učitel pečuje. Dobré lekce končí zjevným výsledkem.

ORGANIZACE VÝUKY

Kontrola vybavení. Rozcvičení. Jízda na vleku a na lanovce. Volba terénu, sněhu. stopy. Organizace družstva. Intenzita výuky. Obsah cvičební lekce.

VÝUKA DĚTÍ

Každé dítě, i když není právě nejšikovnější, má právo na účast ve sportovní činnosti. Nejdůležitější není výkon, ale účast a radost. Děti mají právo na dobré a pro věc zaujaté cvičitele. I ti nejslabší mají právo na povzbuzení. Činnost je třeba organizovat tak, aby každé dítě  mohlo být za něco pochváleno. Zdatnější děti je třeba vést, aby respektovaly i méně fyzicky zdatné a aby se jim v žádném případě neposmívaly.nika nejvíce oblíbená....

VÝUKA "STARŠÍCH" - ŠETRNÁ TECHNIKA

"Šetrná technika sjíždění" je programem výuky pro lyžaře, jejichž kondiční a zdravotní stav již vyžaduje určité ohledy. Tento program sa týká například kondičně netrénovaných občanů, seniorů, ale i žáků s vadami kloubů dolních končetin a páteře, navrátilců k lyžování po úrazech a sportovců s koronárními problémy. 
Zásady šetrné techniky je možno shrnout:
- šetřit pohybový aparát lyžaře. Nepřetěžovat klouby pohyby do krajních poloh nebo krajními polohami. Omezit zatěžování kolena a páteře při otáčení a při tlaku.
- pohyby provádět hospodárně. Měkce přecházet z pohybu do pohybu.
V praxi se ukazuje, že u značného množství dospělých žáků lyžařských škol je šetrná technika nejvíce oblíbená....