O oddílu

Vize

Horolezecký oddíl HO SKJ je otevřen mladým začínajícím horolezcům, stejně jako rodinám, které hledají přátelské prostředí a zážitky z hor, ale i zkušeným horalům a lezcům, kteří hledají oddílové zázemí.

HO SKJ podporuje, rozvíjí a chrání zájmy svých členů a zajišťuje jejich výcvik a trénink. Je členem Českého horolezeckého svazu ČHS.

Současnost

V současné době má oddíl HO SK Ještěd 67 členů.  

Náplň, výjezdy, tréninky, tábory, akce?

Proč a jak se stát členem?

Historie

V roce 1970 zakládá skupina lezců, většinou členů HO Lokomotiva, Lezecký klub APK 70. Jeho členy jsou manželé Prachtelovi, Vláďa Procházka, Franta Červenka, Bořek Vysušil, Petr Plachecký, Jirka Hluštík, Lída Bednářová, Květa Kubíčková, Boris Hlaváček, Robert Teissler, Jirka Novotný. V sedmdesátých letech tito lezci plnili svými zápisky vrcholové knížky ve Skaláku, Příhrazích, Drábkách a dalších pískovcových oblastech u nás i v Sasku. O rok později se většina z nich odděluje od Lokomotivy a zakládá 2.8.1971 se souhlasem tehdejšího předsedy TJ Ještěd pana Čadka nový horolezecký oddíl Ještěd Liberec. Jeho předsedou se jednomyslně stává Vláďa Procházka (Chroust). Všichni společně trávili víkendy převážně ve Skaláku v bivaku pod Hrobečkem. A jak šel čas lezli naši členové v Tatrách, Alpách, na Kavkaze, Pamíru, v Yosemitech na El Capitána, na Aconcaqu, v Austrálii, Novém Zélandu atd.