O oddílu

O nás

V druhé polovině 70. let vznikl ve městě pod Ještědem jeden z prvních oddílů v republice, který se zabýval figurální jizdou na lyžích - akrobatickým lyžováním (AL). V Liberci se díky tradici zimních sportů vytvořil jeden z největších a nejúspěšnějších oddílů.

Po vytvoření reprezentace v AL v roce 1989 se do A-družstva dostali hned dva závodníci: Daniel Pajer (balet na lyžích) a Pavel Tuž (akrobatický sjezd). Oba závodníci reprezentovali naši republiku i oddíl na evropských a světových závodech. Daniel Pajer se v roce 1997 stal hlavním trenérem reprezentace AL, když na tomto postu vystřídal libereckého Leoše Zaplatílka, a Pavel Tuž se stal předsedou a trenérem libereckého oddílu po úspěšných 8 letech v reprezentaci.

Během této doby se v Liberci podařilo vychovat mnoho dalších úspěšných závodníků a reprezentantů: Denisa Fukalová (balet na lyžích), Barbora Karasová (akrobatické skoky), Radomír Holý (akrobatický sjezd), Jiří Holý (akrobatický sjezd), Filip Zeman (akrobatický sjezd), Leoš Zaplatílek (akrobatický sjezd).

V posledních letech velmi kvalitně reprezentuje oddíl Adéla Jäschkeová, Eliška Coufalová, Klára Hašková (všechny se min. jednou staly Mistryní České republiky). Mezi chlapci jsou to bratrské dvojice Adam a Daniel Gromovi a Adam a Dan Zaplatílkovi. Na špičce v ČR jsou nyní David Jäschke a Franta Coufal, který trénuje i s olympionikem 2018 Danielem Honzigem.
 

Vize

Oddíl Akrobatické lyžování AL SKJ je otevřen lyžařům, kteří mají zájem o freestyle na sněhu a exhibice.

AL SKJ podporuje, rozvíjí a chrání zájmy svých členů a zajišťuje jejich výcvik a trénink. 

Současnost

V současné době má oddíl AL SK Ještěd 51 členů.  

Proč a jak se stát členem?